Portal Vincenzowski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Główna Wydarzenia Wydarzenia MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL HUCULSKI "SŁOWIAŃSKA ATLANTYDA" w 40. rocznicę śmierci Stanisława Vincenza 17 marca - 22 października 2011 r.

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL HUCULSKI "SŁOWIAŃSKA ATLANTYDA" w 40. rocznicę śmierci Stanisława Vincenza 17 marca - 22 października 2011 r.

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 

Międzynarodowy Festiwal Huculski „Słowiańska Atlantyda” już za nami. Obecnie trwają prace nad realizacją filmu, który będzie można wkrótce zamówić:).

Nadal zapraszamy wszystkich do Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach (dojazd autobusem 258 z Bronowic Małych) a dla smakoszy ukraińskich potraw do Restauracji Smak Ukraiński.

TROCHĘ NA TEMAT NASZEGO SPONSORA - AKUNA POLSKA:

Justyna i Piotrek Kłapytowie: Od 4 lat pijemy suplementy kanadyjskiej firmy  A K U N A, które polecamy wszystkim ludziom od pierwszego dnia życia. Warto świadomie chronić się przed chorobami cywilizacyjnymi i trzymać zdrowie w dobrej kondycji:) Wiele konkretnych, dobrych efektów zawdzięczamy tym produktom. Warto je stosować, bo przywracają równowagę organizmu i nie kolidują z terapią lekową.

Zapraszamy T U T A J : www.piotrklapyta.akunapolska.pl, więcej info.firmie AKUNA [Europa, Ameryka, Azja, Afryka], jej filozofii i o produktach http://www.akuna.net/

MATERIAŁ ARCHIWALNY FESTIWALU:

W imieniu głównego organizatora MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU HUCULSKIEGOSłowiańska Atlantyda” – CENTRALNEGO OŚRODKA TURYSTYKI GÓRSKIEJ PTTK w Krakowie, a także wszystkich współorganizatorów i partnerów tego projektu, serdecznie zapraszamy do odkrywania śladów „Słowiańskiej Atlantydy” w kulturze Huculszczyzny podczas wspólnej, ośmiomiesięcznej wędrówki przez przygotowane specjalnie dla Państwa, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie wydarzenia festiwalowe. Głównym organizatorem festiwalu po stronie ukraińskiej jest Towarzystwo Huculszczyzna. Obecna edycja Festiwalu przypada w roku 40. rocznicy śmierci wybitnego Polaka, filozofa, pisarza, autora jednej z największych epopei dotyczących Huculszczyzny – Stanisława Vincenza. To właśnie sam Vincenz wybrał Kraków na miasto swojego ostatniego spoczynku. Niech Vincenzowskie credo ponadetnicznego, ponadnarodowego i ponadreligijnego dialogu pozwoli nam wszystkim zmierzać do odkrywania wspólnych korzeni naszej europejskiej kultury. Zachęcamy do studiowania zamieszczonego niżej programu.

 

Poprawiony: czwartek, 16 lutego 2012 09:38